top of page
zdjęcie 2_edited.jpg
TYROLIA
BAND
O ZESPOLE

Jesteśmy zespołem – jak wynika z samej nazwy - grającym muzykę tyrolską.

W repertuarze mamy  nie tylko melodie austriackie, ale również bawarskie, szwajcarskie, włoskie czy słoweńskie. Ogólnie mówiąc zespół nasz ukierunkowany jest na folkową muzykę Alp.  Alpy to przecież najwyższy łańcuch górski Europy ciągnący się łukiem od Wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju.

Alpy położone są na terytorium kilku państw europejskich, (SłoweniaAustriaWłochyNiemcyLiechtensteinSzwajcariaFrancja i Monako). Niektóre z nich, w których Alpy zajmują znaczącą część terytorium, nazywane są często alpejskimi. I stąd ta muzyka też jest tak szeroka, gdyż każdy region czy kraj włożył tu coś swojego, innego, wyróżniającego się.

Aby urozmaicić tradycyjne brzmienie nasza grupa połączyła "muzykę alpejskiego ludu" z innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak: rock, pop, dance, czy jazz. Dzięki temu jesteśmy  pierwszym zespołem w Polsce grającym muzykę określaną w krajach niemiecko-języcznych jako Alpen-Rock, który to w ostatnim czasie stał się tam bardzo popularny, docierając do wielu pokoleń, łącząc je w tym co piękne, znane i trwałe, a zarazem pełne żywiołu i nowoczesności.

Mamy  własne kompozycje w stylu tyrolskim  i alpejskim wzbogacone wirtuozowskimi partiami instrumentalnymi jak i wokalnymi . Nie brakuje też partii jodłowanych, których zawsze oczekują odbiorcy.

bottom of page